Матеріальні американці, зокрема, вчені з Прінстонського університету, свого часу провели опитування щодо суми, необхідної жителю їх країни для того, щоб відчувати себе щасливим.
Вчені виділили в дослідженні два ключові показники – рівень якості життя і рівень щоденного емоційного щастя.
Рівень якості життя визначався за десятибальною шкалою і характеризував рівень комфорту, яким щоденно оточена людина. ЇЇ американці оцінили в 6,76 балів.
Другий параметр було сформовано на основі висловлювань про пережиті позитивні та негативні емоції на протязі дня. Виявилося, що три четвертих учасників дослідження, (а їх кількість нараховувала 450 000 чоловік!) постійно відчувають велику кількість позитивних емоцій, які можна охарактеризувати як щастя.
Виявилося, що для того, щоб отримати задоволення від життя, необхідно заробляти 75 000 доларів в рік, або 6 250 в місяць.
Сума, погодьмося, для українців захмарна і, тому, результати дослідження не були б цікавими для жителів нашої країни, якби не одна деталь: як на мене, найцікавішим в цьому дослідженні є те, що підвищення порогу доходів вище за 75000 в рік на «рівень щастя» суттєво не впливає, окрім деяких осіб, що пояснюється їхніми психологічними і особистими установками. Тобто, люди не стають щасливіші, купуючи одяг класу «люкс» чи надмірно дорогі авто.
З цього приводу мені пригадалося, які категорії називають люди на тренінгу, визначаючи, що їм необхідно для того, щоб відчуватися щасливим – як правило, це або конкретні суми або перелік, що нагадує список покупок не менше, як на пів-мільйона. Після цього точно має наступити щастя!
Продовжити хочу дуже показовою притчею.
Притча про щасливе життя.
Група людей, що загинула в катастрофі, з подивом виявила, що потрапила в світ, дуже схожий на наш.
Там були всі зручності та сила-силену розваг: той, хто хотів легкого життя, його отримав. Той, хто хотів грошей, теж їх отримав. Всі амбіції було задоволено. Все сприяло задоволенню найменших бажань.
Був в тому світі і своєрідний «День скарг». В один в таких днів декілька мешканців світу прийшли пожалітися управляючому і сказали:
- Ми тут живемо прекрасним життям: постійні вечірки, неймовірні розваги, смачна їжа. Але ми помітили, що з кожним днем ми все більше стаємо обезсиленими та віддаляємося один від одного, і все швидше втрачаємо все, що нам легко дається.
- Все правильно, - здивувався управляючий, - ви ж в пеклі, чи де?
Не знаю, як вченим вдалося визначити таку точну суму, але погоджуся, що бідність дійсно пригнічує та робить пересічну людину нещасливою. Але, як на мене, гроші є некоректним показником щастя. Орієнтуючись на матеріальні показники, ми знецінюємо те, що є насправді важливим в житті – дружбу, любов, творчість, здоров’я, стосунки, радість від відкриття нового…Лише на фоні благополуччя у всіх цих сферах, матеріальний достаток буде приносити як позитивні емоції, так і почуття щастя взагалі.
25.06.2019 - Досвід кандидата у рекрутинговій стратегії компанії.
28.02.2018 - Навчання сорокарічних. Коли починати хвилюватися за свою кар’єру?
30.10.2015 - Тест для определение ведущей репрезентативной системы
30.09.2015 - Проективний тест "Хазяїн своєї долі".
31.08.2015 - Як бійцю допомогти товаришу подолати важкі симптоми постстресового стану
30.06.2015 - Проективна методика виявлення ставлення до праці
Додати новий коментар