14 травня 2013 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку державної реєстрації речових прав на земельні ділянки державної та комунальної власності у зв’язку з їх розмежуванням».
Народні обранці були майже єдині стосовно цього питання, бо за дане рішення проголосували 363 народних депутатів.
Норми Закону дозволяють спростити та пришвидшити процедури передачі земельних ділянок державної або комунальної власності у власність або користування громадянам, юридичним особам.
Документом вносяться зміни до Законів «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про Державний земельний кадастр» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності».
Зміни нададуть можливість:
1) врегулювати питання державної реєстрації речових прав на земельні ділянки державної та комунальної власності, які передаються у власність, користування, в тому числі на умовах оренди, а також поновлення раніше укладених договорів оренди земельних ділянок;
2) врегулювати питання державної реєстрації речових прав на земельні ділянки, право власності на які зареєстровано у Державному реєстрі земель;
3) запровадити безоплатність надання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування під час проведення державної реєстрації права власності держави чи територіальної громади на вказані земельні ділянки;
4) запровадити безоплатність внесення відомостей до Державного земельного кадастру, внесення змін до них, надання відомостей з Державного земельного кадастру за зверненням відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
5) врегулювати питання по земельних ділянках, кадастрові номери яких були визначені (в тому числі на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку), але не присвоєні до 1 січня 2013 року.
Розробники Закону зазначають, що його прийняття дасть можливість зняти соціальну напругу, що склалася у зв’язку із гальмуванням процедури передачі земельних ділянок державної та комунальної власності у власність та користування, в тому числі на умовах оренди, поновлення раніше укладених договорів оренди, забезпечить заплановані надходження до бюджету, а також покращить інвестиційний клімат країни в сфері земельних правовідносин.
Тому, шановні колеги, раджу познайомитися з нормами цього закону!
Яка існує схема легалізації самочинно збудованих будівель та споруд приватного сектора, громадських будівель та споруд Iта IIкатегорій складності (дитячих ясел-садків, дитячих кухонь, селищних та сільських рад, виконкомів районних рад, туристичних баз, відкритих спортивних майданчиків та фізкультурно-оздоровчих споруд, майданчиків для відпочинку та спорту, ринків, аптек, барів, магазинів, приймальних пунктів, ательє, хімчисток, майстерень, перукарень, РАГСів, ритуальних бюро,житлово-експлуатаційних контор та об'єднань, громадських туалетів, мотелів, кемпінгів, квиткових кас, підприємств зв'язку, сільськогосподарських будівель (окрема процедура)) та ін. у відповідності з ДБН А.2.2-3:2012 «Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва»? Знайомтеся:
1. Приватизувати земельну ділянку (Державний Акт на земельну ділянку) або оформити документ на право користування землею (Договір оренди земельної ділянки).
2. В бюро технічної інвентаризації (БТІ) оформити інвентарну справу (технічний паспорт).
3. Здійснити технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єкта з висновком про відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації будівель за участю сертифікованого експерта з технічного обстеження.
4. Сплатити штраф за самочинне будівництво у розмірі десяти мінімальних заробітних плат(п.2 ст.2 ЗУ «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності»).
5. Підготувати Заяву та «Декларацію про готовність об’єкта до експлуатації» у 2-х примірниках для представлення в Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ), з завіреними копіями технічного паспорту та Державного акта на земельну ділянку (договору оренди).
6. Отримати «Свідоцтво на право власності на нерухоме майно» через рішення про Виконкому міської/сільської ради.
7. Зареєструвати «Свідоцтво на право власності на нерухоме майно» у реєстратора БТІ.
Водночас пропоную Вам добірку чинного законодавства стосовно питань землі, дивіться у файлі.
15.11.2015 - Единый порядок оформления результатов документальных проверок
13.10.2015 - Применение POS-терминала обязывает проводить расчетные операции через РРО
21.09.2015 - Чи законно виплачувати заробітну плату за рахунок готівки?
30.08.2015 - По фіскальному чеку можемо перевірити легальність касового апарату
20.08.2015 - Арендные операции
14.07.2015 - Обеспечение прав и свобод переселенцев
Додати новий коментар