Україна – найбільша в Європі суверенна держава. На економічне, соціальне та політичне життя кожної країни з-поміж інших чинників впливають також відносини добросусідства. Зважаючи на складну військову ситуацію на сході нашої держави, не можна говорити про загальні тенденції, але близькість Європейського Союзу щодня зачіпає чи не кожного третього українця на заході України.
Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія та Молдова входять в ринок Європи. Це значить, що їх економіка регулюється не тільки внутрішнім ринком, але й загальними правилами торгівлі. З метою поглибити міждержавну співпрацю наддержавне утворення ЄС впроваджує програми транскордонного співробітництва.
Програми такої співпраці передбачають, що як мінімум 2 держави-сусідки впроваджують один і той самий проект, виділяють у місцевих бюджетах кошти на його реалізацію та залучають додаткове «європейське» фінансування.
За різними проектами і різними програмами («Польща-Білорусь-Україна», Угорщина/Словаччина/Румунія/Україна, Румунія/Молдова/Україна, програма морського басейну Чорного моря тощо) було профінансовано декілька десятків програм. Зокрема, тематика проектів різниться:
Для кожної із програм спільного фінансування приймається спільна операційна програма, що визначає пріоритети і заходи, спільні структури, прийнятні території тощо.
Для України в умовах децентралізації з метою захисту територіальних громад від банкрутства рекомендовано об’єднувати ці громади та спільно реалізувати і координувати свої дії. Поки що цей процес триває дуже важко, хоча подекуди вже склалася ситуація, коли сільська рада заробила 3 тисячі гривень з початку року, а на оплату зарплати та покриття головних «життєвих» витрат необхідно 13-15 тисяч.
Закарпатська область має традиції, коли сільська рада залучає європейські кошти на ремонт дитячого садочка, школи чи амбулаторії. Це результат постійного пошуку співпраці та точок взаємодії з країнами Європи. Ця співпраця продовжується і поглиблюється з року в рік. Маючи міста-побратими та села і селища-побратими, українські територіальні громади мають можливість переймати кращий досвід державного управління та користуватися європейськими благами, так само обмінюючи їх на українські блага. Такий досвід партнерства і співпраці має стати природним і звичним. Це дасть можливість не допускати помилок та «піднімати» економіку без зайвих «спроб».
10.12.2014 - Декілька правил щодо написання резюме
10.07.2014 - Як знайти відповіді на запитання?
14.05.2014 - Хочеш бути успішним – відповідай вимогам часу!
27.03.2014 - Як з користю скоротити час?
11.03.2014 - Що відбувається у тренера?
Додати новий коментар