Структуру ефективної побудови робочого дня я розглядаю на різних заняттях, даний аспект актуальний і в «тайм-менеджменті», і в «самопізнанні та самореалізації», і в «позитивному мисленні», «самоефективності». Правила ефективної побудови дня можемо розглядати в процесі групової дискусії, мозкового штурму, в роботі попарно. Учасники тренінгової групи активно включаються в роботу та визначають свої секрети ефективного планування дня, з врахуванням специфіки їх діяльності.
Пропоную свій алгоритм побудови робочого дня.
Ефективна побудова робочого дня.
1. Правило початку дня.
Починаємо новий день з позитивного настрою, оскільки саме від позитивного настрою залежатиме успіх або невдача при реалізації запланованого. Оцініть свіжим вранішнім поглядом план складений напередодні ввечері. І починаємо діяти! Ранок для складних та важливих справ.
2. Правило середини дня.
Виконуйте важливі задачі, по можливості до полудня. Уникайте не запланованих справ, або ж перенесіть їх на кінець робочого дня. Своєчасно робіть паузи для відпочинку. Протягом робочого дня знайдіть час для аналізу плану поточного дня, внесенню відповідних коректив.
3. Плавило завершення робочого дня.
Робочий день завершуємо оцінкою результатів та складанням плану наступного дня. Пропоную простий і зручний метод щоденного підсумкового контролю ефективності робочого дня.
«Метод п’яти пальців» (Л.Зайверт)
Техніка полягає в тому що за кожним пальцем руки закріплено однин з контрольованих параметрів:
М (мізинець) – мозок, думка, інформація, знання. Що нового я сьогодні пізнав? Які знання здобув? В чому зросла моя компетентність, професіоналізм? Які нові та важливі ідеї у мене сьогодні промайнули?
Б (безіменний) – близькість до мети. Що я сьогодні зробив і чого досягнув на шляху до реалізації своєї мети?
С (середній палець) – стан духу. Який сьогодні в мене переважав настрій? Які фактори впливали на мій настрій? Що було пов’язано з позитивним емоціями? Що пов’язано з негативними емоціями? Які саме події чи люди визивали у мене стрес?
В (вказівний) – вчинок, послуга, допомога. Співпраця. Чим я сьогодні допоміг іншим? Чи з’явилися нові знайомства? Чи покращилися мої взаємини (або погіршилися ) з колегами, партнерами, рідним, друзями? З ким виник конфлікт?
В (великий палець) – воля, бадьорість, фізичний стан. Що я зробив сьогодні для мого здоров’я, підтримки моїх фізичних сил, фізичної форми?
Даний метод є досить компактним та простим, але разом з тим дуже ефективним. Якщо щоденно записувати оцінювання робочого дня можемо отримати серйозний аналітичний інструмент для самопізнання та самоефективності.
Бажаю усім успіхів.
30.08.2015 - Арт-терапія або Що робити, якщо...
20.08.2015 - Вправа «Асоціації» за темою «Моє майбутнє»
31.07.2015 - Погляд з майбутнього
15.04.2015 - Техніка "Корабель життя"
31.03.2015 - Техніка «Триптих»
27.03.2015 - Подолання внутрішніх конфліктів
Дякую, Ольго, за чудові техніки. Одразу подумала, що їх можна застосовувати у тренінгах (початок, середина та завершення), в тому числі Метод п"яти пальців для підведення підсумків.
Самопознание и самоэффективность - это то, что нужно! Спасибо за методику, можно весело организовать анализ своего дня)) Я уже представляю как разгинаю пальцы и отчитываюсь себе по параметрам за цельно или безцельно прожитый день.
Додати новий коментар